1- HANGİ BEDENİ KULLANMAM GEREKİYOR?

S BEDEN , vajinal doğum yapmamış kişiler içindir.

L BEDEN, vajinal doğum yapmış kişiler içindir.

T BEDEN , yaş olarak daha genç veya daha küçük boyut Regl Kabına ihtiyaç duyanlar içindir

 

2- REGLCUP RAHATSIZ EDER Mİ?

Reglcup doğru kullanımda hiçbir şekilde rahatsızlık vermez vücudunuz ile uyumludur.

Reglcupu  çok yükseğe yerleştirip yerleştirmediğinizi kontrol edin. Eğer Reglcup rahim ağzının altına değil yanına yerleştirdiyseniz, bu sizi rahatsız edecektir. Bu durumda kabı çıkarıp tekrar olması gerektiği gibi rahim ağzının altına yerleştirmelisiniz.

 

3- REGLCUP BAKİRELER KULLANABİLİR Mİ?

Evet, cinsel ilişkiye girmediyseniz ReglCUP  kullanabilirsiniz.  Kadınlarda regl dönemi başladığı anda regl kabı kullanmaya başlayabilirsiniz. Regl Kabı kullanmak için yaş sınırı bulunmamaktadır fakat regl kabını kullanabilmek için vücudunuzun da hazır olması gerekir. Vajinal kasların rahat olması, gergin olmaması gerekir.

 

4- REGLCUP NE KADAR SÜRE KULLANILIR?

Regl Kabı her 8-12 saat arasında boşaltılmalıdır.

Başlangıçta, adet akışınızı ve kabınızın doluluk oranını öğrenirken daha sık boşaltabilirsiniz.

Regl Kabı 3  tampon ve  pedden  daha fazla kullanım olanağı sunar. Genellikle uzun adet dönemlerinde rahatça kullanılabilir.

 

5- REGLCUP KULLANIMINDA KAN RAHİME DOĞRU AKARMI?

Regl Kabı içinde toplanan kanın rahminize akmaz. Baş aşağı olsanız bile  her hareketi yapabilirsiniz.

 

6- REGLCUP VAJİNADA KAYBOLURMU?

Regl Kabı vajinanızda kaybolmaz. Sonuçta yer çekimiyle aşağı doğru hareket edecektir.

 

7- REGLCUP KULLANIRKEN İDRAR YAPILIR MI?

Evet, kesinlikle problem yaşamadan idrarınızı yapabilirsiniz. Regl Kabı idrarın çıkışını engellemez.

Kap vajinaya yerleştirilir. İdrarınız idrar yolundan gelir ve bu ikisi tamamen farklı yerlerdir. İdrarınızı yaparken Regl Kabını çıkarmak zorunda değilsiniz.

Sıvıları emen bir ürün olmadığı için endişeniz olmadan hem idrarınızı yapabilir hem de duş alabilirsiniz.

 

8- REGLCUP NASIL TEMİZLERİM?

Regl döneminde Reglcup’u yeniden kullanmadan önce boşaltmalısınız ardından suyla yıkamalısınız.  Regl dönemindeyken boşaltma ve yeniden kullanma sırasında kabı steril etmenize gerek yoktur.

Reglcup’u  regl döneminizin bitişinin ardından sterilize edebilirsiniz

 

9- REGLCUP TOKSİK ŞOKA SEBEP OLURMU?

Toksik şok, tampon kullanımı ile ilişkili olan, ancak sadece tamponlarla bağlantılı olmayan bakteriyel enfeksiyonların bir komplikasyonudur. Aslında, vakaların % 50’si menstrual değildir ve % 25’i erkeklerde görülür. Toksik şokun bir kişi de görülmesi için vücudunda belirli bir staph bakterinin (staphylococcus aureus) taşıyıcılığı olması gerekir. Kişi buna sahipse, misal olarak bir tamponun emici lifleri ile vücutta aynı zamanda iyileşmemiş bulunan bir yarada çoğalarak zararlı bir toksin üretebilir.

Regl akışını emen pedlerin ve tamponların aksine, REGLCUP  kanı toplar ve yakalar. Bu, toplanan kanın oksijen ile buluşmadığı ve bakterisiz kaldığı anlamına gelir. Ayrıca vücudumuzun salgıladığı vajinal sıvıların gereksiz yere de emilmesini engeller. Bu, vajinanın doğal pH dengesinin bozulmamasını sağlarken tahrişi ve kuruluğu ortadan kaldırır. Son yıllarda Reglcup tercih edilmesinin sebebi de Toksik Şok Sendromu riskini en aza indirgemesidir. İnternette yapacağınız araştırmalarda da gözlemleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, hala minimal de olsa bir TSS riski vardır (vajinal floranızda belirli staph bakteri taşıyıcılığı varsa), bu nedenle yoğun günlerde 6 ila 8 saat sonrası, normal zamanda ise 8-12 saat sonra kabın boşaltılmasını,

Reglcup  periyotlar arasında dezenfekte edilmesini ve kullanım sırasında ellerin her zaman yıkanmasını öneriyoruz.

 

10- REGLCUP NE KADAR SÜRE KULLANILIR?

Reglcup 10 yıl boyunca  kullanabilirsiniz diğer regl ürünlerine harcadığınız paradan daha az harcayacaksınız ve doğayı büyük miktarda atık maddeden kurtaracaksınız.
 

REGLCUP